Вівторок, 22.07.2025, 14:49
Сайт вчителя інформатики Збіглей Тетяни Василівни
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
2 клас [8]
3 клас [1]
4 клас [2]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2 клас

Урок №7

Урок 7.Робочий стіл. Об’єкти робочого столу.

Цілі:

  • навчальна: формувати вміння працювати з Робочим столом, переміщувати піктограми; сформувати поняття вікна; формувати вміння закривати та відкривати вікна програм;
  • розвивальна: формувати вміння швидко орієнтуватися в новій ситуації; сприяти розвитку логічного мислення;
  • виховна: виховувати уважне ставлення до свого здоров’я та формувати усвідомлення важливості безпечної поведінки з комп’ютером.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.

Програмне забезпечення:Сходинки до інформатики,Скарбниця знань,GCompris.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

  1. Що таке системний блок?
  2. Які кнопки на ньому розташовані?
  3. Яка кнопка призначена для вмикання комп’ютера?
  4. Як комп’ютер повідомляє, що він готовий до роботи?
  5. Які значки знаходяться на  Робочому столі? Як ще їх називають?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Чи звертали ви колись увагу, що під час роботи з комп’ютером на екрані завжди щось відбувається? Змінюються картинки, відкриваються і закриваються якісь віконця, змінюється їх розмір. На сьогоднішньому уроці ми дізнаємось, які дії треба виконувати, щоб Робочий стіл комп’ютера ожив.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Робота з підручником: § 7.

V. Усвідомлення набутих знань

Робота в зошиті

Урок 7, ст. 14

VІ. Фізкультхвилинка

Хто ж там, хто вже так втомився

І ліворуч нахилився?

Треба дружно всім нам встати, (вийти з-за парт)

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить, (очі закрити долонями)

Навіть вітер не шумить. (Присісти.)

Рано-вранці сонце встало, (відкрити очі, встати, під-

няти голови, піднятися на носки, руки підвести вгору,

розвести в боки, підвести вгору, помахати руками)

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні зронила. (Закрити обличчя руками.)

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо. (Присідання.)

VII. Формування вмінь та навичок

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 30

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

Практичне завдання

1. Запустіть програму Блокнот двома способами.

Спосіб 1

1) На Робочому столі знайдіть значок Блокнота.

2) Наведіть вказівник миші на значок і  двічі натисніть кнопку миші.

Спосіб 2

1) Наведіть вказівник миші на кнопку Пуск, двічі натиснувши кнопку миші.

2) Знайдіть вкладку Стандартні (двічі клацнути кнопкою миші).

3) У відкритому списку знайдіть значок Блокнот. Наведіть вказівник миші і двічі клацніть кнопкою.

2. Завершіть роботу програми Блокнот. Яким ще способом можна завершити роботу програми?

3. Запустіть програму Калькулятор двома способами (аналогічно

до зразка або самостійно).

4. Перемістіть вікно програми у правий верхній кут.

5. Зробіть так, щоб вікно програми зникло з Робочого столу, не закриваючи програму.

6. Відновіть вікно програми Калькулятор.

7. Закрийте вікно програми Калькулятор.

8. Перевірте, чи вимкнені будь-які інші вікна.

9. Правильно вимкніть комп’ютер.

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Вихідне положення — сісти на стілець.

Заплющити і розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконувати в середньому темпі.

VIII. Підбиття підсумків уроку

Категорія: 2 клас | Додав: Таня_Чорнобай (09.10.2015)
Переглядів: 391 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Годинник