Вівторок, 22.07.2025, 14:14
Сайт вчителя інформатики Збіглей Тетяни Василівни
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
2 клас [8]
3 клас [1]
4 клас [2]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » 2 клас

Урок №4

Урок 4. Складові комп’ютера (системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), пристрої виведення (монітор, принтер)). Робота з тренажером миші, наведення вказівника, вибір об’єктів.

Цілі:

  • навчальна: сформувати поняття про комп’ютер як сукупність пристроїв, пристрої введення та виведення інформації; пояснити, з чого складається комп’ютер і для чого призначений кожен пристрій; формувати вміння користуватися мишею;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння аналізувати інформацію;
  • виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.

Програмне забезпечення:Сходинки до інформатики,Скарбниця знань,GCompris.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування

  1. Які сучасні комп’ютери ви знаєте?
  2. Чим стаціонарні комп’ютери відрізняються від переносних?
  3. Які бувають види переносних комп’ютерів?
  4. Установіть порядок комп’ютерів від меншого до більшого.
  • Ноутбук;
  • планшетний комп’ютер;
  • стаціонарний комп’ютер;
  • нетбук;
  • кишеньковий комп’ютер;
  • мобільний телефон.
  1. Які ще електронні пристрої ви знаєте?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Розгадайте кросворд

1

                 

2

                 

3

                 

 

  1. Помічник комп’ютера «з хвостиком».
  2. Комп’ютерний пристрій з екраном.
  3. Комп’ютерний пристрій з клавішами.

— Чи виникли у вас труднощі під час розгадування кросворда?

Чи всі слова вам знайомі? — Що спільного між цими словами?

— Отже, на сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати інші пристрої, які допомагають у роботі з комп’ютером.

IV. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)

Робота з підручником: § 4.

V. Усвідомлення набутих Знань

Робота в зошиті

Урок 4, ст. 8

VІ. Фізкультхвилинка

Сильний вітер до землі

Гне дерева молоді.

А вони ростуть, міцніють,

Вгору тягнуться, радіють.

Вітер віє нам в лице;

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище!

VII. Формування вмінь та навичок

Учитель нагадує дітям правила техніки безпеки і пропонує виконати практичне завдання на комп’ютері.

Практичне завдання

Можна запропонувати виконати вправи з  курсу «Сходинки» (Збери малюнок), «Скарбниця знань», серія «Пізнайко» (на вибір учителя).

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 18

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

 

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості

Вихідне положення — сісти на стілець.

Заплющити і розплющити очі. Повторити 3-4 рази. Виконувати в середньому темпі.

VIII. Підбиття підсумків уроку

— Чи цікаво вам було на уроці?

— Чи сподобалося вам працювати з

Категорія: 2 клас | Додав: Таня_Чорнобай (09.10.2015)
Переглядів: 517 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Годинник