Урок 3. Сучасні комп’ютери та їх застосування.
Цілі:
- навчальна: закріпити знання правил поведінки у комп’ютерному кабінеті; ознайомити із сучасними комп’ютерами та сучасними електронними пристроями; формувати вміння працювати з комп’ютерною мишею;
- розвивальна: розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів;
- виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:Сходинки до інформатики,Скарбниця знань,GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Тестування
1. Виберіть основне слово для предмета інформатика.
А) Комп’ютер;
Б) інформація;
В) безпека;
Г) людина.
2. Яке місце в кабінеті інформатики ти можеш зайняти?
А) Поруч з другом;
Б) на яке вкаже вчитель;
В) за комп’ютером;
Г) біля вікна.
3. Виберіть варіант відповіді, який показує, як неправильно поводитися в комп’ютерному кабінеті.
А) Заходити в кабінет спокійно;
Б) сміття викидати в кошик для сміття;
В) не бігати і не штовхатися;
Г) покласти бутерброд на клавіатуру.
4. Людина якої професії використовує комп’ютер для обчислення покупки?
А) Банкір;
Б) касир у магазині;
В) бібліотекар;
Г) продавець-консультант.
5. Людина якої професії використовує комп’ютер для діагностики хвороб?
А) Лікар;
Б) інженер;
В) учитель;
Г) редактор.
6. У яких організаціях комп’ютер використовують для видання книжок?
А) Бібліотека;
Б)видавництво;
В) кіностудія;
Г) супермаркет.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Фронтальна бесіда
1. Розкажіть, де ви були на канікулах цього літа.
2. Чи користувалися ви комп’ютером, щоб грати в комп’ютерні ігри, переглядати мультики?
3. Ви брали комп’ютер із собою в подорож?
4. Як виглядає комп’ютер, який можна брати із собою в подорож?
— Тема сьогоднішнього уроку — «Сучасні комп’ютери».
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником: § 3.
V. Усвідомлення набутих Знань
Робота в зошиті
Урок 3, ст. 6
VІ. Фізкультхвилинка
Ой ходили журавлі
То великі, то малі.
Сіли собі на ріллі,
Та й співають тра-ла-лі.
VIІ. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Робота з програмою, де використовується миша: наприклад, «Сходинки. Стрільці по яблуках», Серія «Пізнайко», «Незнайкова грамота. Колобок».
- Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
- Інструктаж учителя.
Підручник ст. 15
- Практична робота за комп’ютерами.
- Вправи для очей.
Релаксація
Гімнастика для очей
Міцно заплющити очі. Порахувати до трьох, відкрити очі та подивитися вдалечінь. Порахувати до 5. Повторити 4-5 разів.
VIIІ. Підбиття підсумків уроку
|